wtorek, 16 września 2008

Soo cold!

Przepraszam, że się nie odzywam i niczego tu nie wklejam, ale muszę najpierw ochłonąć z termicznego szoku i przyzwyczaić się do zimnej pogody. Najchętniej zakopałabym się pod kocem i nie wychodziła z domu. Trudno mi uwierzyć, że jeszcze w zeszły wtorek opalałam się na tarasie. Dziś chodzę w zimowym szaliku:-(

I'm so sorry I'm not updating my blog, but the change of the weather was quite a shock for me. It' hard to believe I was sunbathing on the terrace only last Tuesday. Now it's soo cold, I've been wearing a warm woolen scarf:-(. When I get over the thermal shock, I will post some new Fall outfit. Be patient:-)

8 komentarzy:

 1. Zimno swoją drogą, ale u nas od 3 dni non stop pada. I jak tu zdjęcia robić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też dzisiaj w zimowym szaliku i w bluzie zwanej futrzakiem. I też niedowierzam. A w kalendarzu ciągle lato.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo chcialabym, zeby jeszcze sie ocieplilo. Nie musza byc upaly, ale naprawde zimowe ciuchy moga jeszcze zaczekac. Tu nie pada, ale wieje i jest zimno, nie ciagnie mnie do sesji na razie;-(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooooohh What a pity you have to say Goodbye to your "SEXYness-issimes denim shorts" !!!! Eeeeeuuuuuhhhh (shy) . . . Even with winter collants ?

  A Bientôt, Antoine

  OdpowiedzUsuń
 5. Want to switch? I wish it was colder here.. :(

  But thanks for the comment, and for taking the time to stop by and write it, dear!! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I will definitely try incorporating my shorts into Fall wardrobe, when I get used to lower temperatures:-). Just give me some time:-)

  Erika, it's never to hot for me;-). I only can't stand damp air.

  OdpowiedzUsuń
 7. czuje twoj ból. zaczynam podkochiwac się w upałach.

  OdpowiedzUsuń
 8. I love The Row video. The model is insanely gorgeous (and so are the clothes in it!) Thanks for the B'Day wishes and comments, my love. You're amazing.


  xo/ fashion chalet

  OdpowiedzUsuń